Poraz kadetkinja Crne Gore u posljednjem kolu grupe 3.

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 od Rumunije u posljednjem kolu grupe 3 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kao što je bio slučaj i u prvom kolu, ekipa Mirka Marića primila je gol u posljednjim trenucima utakmice. Gol za pobjedu Rumunki postigla je Roberta Dimulesku u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rumuniju je u vođstvo dovela Klaudija Pana u 38. minutu, dok je dvadesetak minuta kasnije izjednačila Jelena Karličić.

- Odigrali smo dobar meč protiv Rumunije, bili smo ravnopravni i nijesmo zaslužili poraz. Generalno gledano, zadovoljni smo kako smo odigrali ovaj turnir. Djevojke su prihvatile moj način rada i mislim da to za sada ide u dobrom smjeru, kazao je selektor Marić.

Crna Gora je turnir završila na četvrtom mjestu. Prva je Italija, iza nje slijede Finska i Rumunija.

Crna Gora - Rumunija 1:2

Stadion ,,DG arena“, Podgorica. Gledalaca: 100.

Sudija: Kriso Georgiju (Kipar).

0:1 - Kladuija Pana 38', 1:1 - Jelena Karličić 58', 1:2 - Roberta Dimulesku 90'+2'