Reprezentacija Crne Gore prvi put u UEFA Ligi nacija ostala bez bodova...

Rerezentacija Crne Gore pretrpjela je prvi poraz u UEFA Ligi nacija. Bolji od "hrabrih sokola" u trećem kolu takmičenja bili su reprezentativci Srbije, koji su u Podgorici slavili sa 2:0.

U fudbalskoj predstavi pred punim tribinama Gradskog stadiona u Podgorici, ,,hrabri sokoli“ nijesu uspjeli da dođu do nova tri boda.

Dobrim dijelom i zbog jedanaesterca koji je arbitar Đanluka Roki dosudio u 18. minutu. Prethodno je Filip Stojković u svom šesnaestercu oborio Aleksandra Rodića, dok je precizan sa 11 metara bio Aleksandar Mitrović.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića se nijesu predavali, prije svega borbenošću pokšavali da se vrate iz rezultatskog minusa. Period najbolje igre ,,sokola“ viđen je početkom drugog poluvremena. Tada su viđeni dobri pokušajui Stevana Jovetića i Fatosa Bećiraja.

Meč je riješen u 81. minutu - protivnički igrači krenuli su u kontru, koju je završio Mitrović svojim drugim golom na utakmici.

U petom minutu sudijske nadoknade opasan pokušaj Stefana Mugoše završio je pored gola Srbije i to je bila posljednja prilika da Crna Gora postigne gol večeras.

Naredni protivnik ,,hrabrih sokola“ je Litvanija. Meč četvrtog kola grupe 4 igra se 14. oktobra u Viljnusu, sa početkom u 20:45 časova po srednjeevropskom vremenu.

Crna Gora - Srbija 0:2

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 10.700.

Sudija: Đanluka Roki (Italija).

0:1 - Aleksandar Mitrović 18' (p), 0:2 - Aleksandar Mitrović 81'