Odigrani prvi mečevi osmine finala Kupa Crne Gore...

Sutjeska je pred svojim navijačima bila ubjedljiva u prvom odmjeravanju snaga sa Iskrom. Nikšićani su slavili rezultatom 3:0 i napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju.

OFK Titograd je minimalnim rezultatom slavio protiv Petrovca u gostima. Pobjedu „romantičarima“ donio je Mamadu Mendi koji je mrežu domaćina zatresao u 11. minutu susreta. Minimalan trijumf u gostima ostvarila je i ekipa Mornara – pogodak Kalačevića u 32. minutu bio je dovoljan Baranima za slavlje u duelu sa Aresenalom.

Lovćen je kao domaćin u Danilovgradu savladao Dečić rezultatom 2:1, dok je u duelu drugoligaša Mladost Lješkopolje rezultatom 1:0 savladala Kom. Jedan pogodak bio je dovoljan i fudbalerima Zete za pobjedu u odmjeravnju snaga sa Grbljem.

Jedini susret koji je završen bez pogodaka odigran je u Pljevljima, gdje su se sastali Rudar i Budućnost.

Revanš mečevi šesnaestine finala najmasovnijeg takmičenja igraju se 24. oktobra. Direktan plasman u četvrtfinale Kupa obezbijedila je ekipa Igala.

Sutjeska – Iskra 3:0