Prvi mečevi osmine finala Kupa Crne Gore u potpunosti su obilježili gosti - izuzev Budućnosti, koja je u derbiju savladala Lovćen, ostali domaćini danas su glatko poražene pred svojim navijačima.

Budućnost je pod Goricom do pobjede došla zahvaljujući golovima Ivana Vukovića i Nikole Vukčevića u prvih pola sata igre. Utakmica, međutim, nije opravdala velika očekivanja, pošto ni jedan ni drugi tim nisu pokazali zbog čega se nalaze na samom vrhu domaćeg šampionata.

Najveće iznenađenje priredio je OFK Bar koji je u Golubovcima bio bolji od Zete sa 2:0. Gosti su poveli u 56. minutu preko Jovovića, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade Jovančov doveo svoj tim na korak od plasmana u narednu rundu.

Ostali prvoligaši uspješno su odradili posao u prvim utakmicama - Rudar je bio bolji od Jedinstva sa 2:0, a u revanšu ne moraju mnogo da strijepe ni Petrovac (slavio u Piperima sa 3:0), ni Grbalj (pregazio Bokelj u Kotoru sa 4:0, dok je Mornar lakše nego što se očekivalo preslišao Čelik sa 3:1.

Junak dana bio je igrač Mladosti Merdović koji je postigao sva četiri gola za svoj tim u ubjedljivoj pobjedi u gostima nad Jezerom.

Bokelj - Grbalj 0:4
0:1 - Milić 13'
0:2 - Milić 21'
0:3 - Milić 40'
0:4 - Kasom 61'

Jezero - Mladost 1:4
0:1 - Merdović 8'
1:1 - Nenadović 23'