Trijumf U-15 selekcije u prijateljskom meču.

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je sa 2:0 vršnjake iz Bosne i Hercegovine.

Puleni Gorana Perišića prikazali su veoma dobru igru u prvom od dva prijateljska meča koja se igraju na Trening kampu NFSBiH u Zenici.

Prije vodećeg gola, ,,sokolići” su imali dvije odlične šanse za postizanje gola. U 38. minutu Mitar Globarević je bio u situaciji ,,jedan na jedan” sa protivničkim golmanom, koji je bio uspješniji u ovom duelu. Deset minuta kasnije ponovo je probao Globarević, ali je njegov šut sa sedam, osam metara završio pored stative.

Ipak, nagrada za dobru igru stigla je u 50. minutu. Nakon kornera, stvorila se gužva u šesnaestercu domaćina, a to je iskoristio Nemanja Carević da sa nekoliko metara pošalje loptu u mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Petar Aničić u 65. minutu, nakon što je ga je odlično pronašao Bojan Pavićević.

- Zadovoljan sam kako se sve završilo. Uprkos početnoj tremi, odigrali smo odličnu utakmicu. Ovo je bila prva utakmica ove generacije i dječaci su bili odlični. Bilo je lijepo gledati ih kako igraju, stvaraju šanse i postižu golove, kazao je selektor Goran Perišić.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 0:2