Sarićevi izabranici slavili pobjedu rezultatom 6:1 na gostovanju u Jermeniji...

Kadetska reprezentacija Crne Gore upisala je ubjedljiv trijumf u drugom prijateljskom susretu sa selekcijom Jermenije – „sokolići“ su u Jerevanu slavili rezultatom 6:1.

Izabranici Obrena Sarića pružili su još jednu dobru partiju i efikasniji nego u prvom susretu koji je odigran u utorak.

Već u četvrtom minutu naša selekcija došla je do prednosti zahvaljujući Gaševiću koji je iskoristio dodavanje Drndara da zatrese mrežu rivala. Isti igrač je u 33. minutu, nakon duplog pasa sa Vukotićem, efektnim lob udarcem duplirao prednost „sokolića“.

Do odlaska na odmor mrežu Jermenije zatresao je i Vukotić prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Vukotić je pogodio i u 70. minutu nakon dobre akcije sa Gaševićem i udarca sa ivice kaznenog prostora.

Tri minuta kasnije domaćin je odgovorio preko Tarakačjana koji je u pogodak pretvorio najstrožiju kaznu dosuđenu zbog prekršaja nad Mikaeljanom.

„Sokolići“ su odgovorili dva minuta kasnije preko Janjića, da bi u 81. minutu Mijović solo akcijom koju je započeo na centru završio preciznim udarcem za konačnih 1:6.

- Protivnik je bio silno motivisan da se revanšira za prekjučerašnji poraz i bilo je veoma interesantno vidjeti kako cemo odgovoriti izazovu. Jermeni su imali veći posjed lopte a mi smo bili izuzetno taktički disciplinovani i psihološki stabilni i čvrsti. Ti faktori, kao i naš izvanredan dolazak iz drugog plana i mirnoća u realizaciji, odlučili su ovu utakmicu. Ove pobjede nam mnogo znaće ali stručni štab neće dozvoliti euforiju već ćemo nastaviti mirno da radimo i budemo koncentrisani i fokusirani na naredne obaveze, rekao je selektor Sarić.

Jermenija – Crna Gora 1:6

0:1 – Ognjen Gašević 4', 0:2 – Ognjen Gašević 33', 0:3 – Milan Vukotić 36', 0:4 – Milan Vukotić 70', 1:4 – Georg Tarakačijan (p) 73', 1:5 – Nikola Janjić 75', 1:6 – Lazar Mijović 81'