U-19 futsal reprezentacija pretrpjela poraz od jednog gola razlike u duelu sa Francuskom...

Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 u drugom meču „Montegu futsal kupa“ od domaćina turnira, selekcije Francuske.

Naša selekcija odigrala je dobar meč i u svim segmentima igre parirala favorizovanom rivalu. „Sokoli“ su fantastično počeli meč i već u prvom minutu došli do prednosti. Mrežu „trikolora“ zatresao je Mijović.

Francuzi su do izjednačenja došli nakon 20. minuta igre, na samom startu nastavka, zahvaljujući Husa Betge. Prednost i pobjedu domaćinu donio je Žerom Paskije u 33. minutu.

U meču za prvo mjesto fantastična selekcija Španije savladala je Englesku rezultatom 12:0

- Odigrali smo veoma dobru utakmicu, parirali favoriziranom Francuzima u svakom pogledu. Pored postignutog pogotka imali smo stativu, četiri stopostotne šanse, a 30 sekundi prije kraja poništen nam je čist pogodak koji je postigao Mijović. Ovaj turnir je velika škola za nas, igrali smo sa najboljima u Evropi i nadam se da će nam to pomoći u daljem radu, rekao je selektor Ljesar.

Crna Gora – Francuska 1:2

1:0 – Luka Mijović 1', 1:1 – Hus Betge 21', 1:2 – Žerom Paskije 33'

Crna Gora: Boran Dizdarević, Marko Nuković, Srđan Petrušić, Luka Mijović, , Marko Nedić. Igrali su još: Dejan Sekulić, David Puletić, Nikola Goranović, Ljubo Šarac, Dragan Radulović, Matija Vuksanović, Filip Antunović, Dragiša Jocović i Pavle Mugoša.
Selektor: Sveto Ljesar.

Francuska: Stiven Karon, Selim Meziani, Hus Betga, Tangaj Mokvaka, Mamadu Ture. Igrali su još: Malkom Perian, Ugo Lamber, Žerom Paskije, Tieri Fenar, Amauri Delberg, Salajdin Burmo, Valentin Fus, Robi Makiadi, Il Bendakak.
Selektor: Rafael Rejno.