Naši predstavnici nastupili u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri OFK Titograda remizirali su protiv B36 na Farskim Ostrvima, dok su Budućnost i Rudar poraženi od Trenčina i Partizana u prvim mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Osvajač Kupa Crne Gore odigrao je bez golova na gostovanju u glavnom gradu Farskih Ostrva, Toršavnu. Titograd će u  revanšu za sedam dana dočekati B36 na Gradskom stadionu u Podgorici.

Na tom stadionu Budućnost je večeras poražena od slovačkog Trenčina - 2:0. Oba gola pala su u prvom dijelu, u razmaku od tri minuta. Prvo je u 27. Hamza Čataković pogodio mrežu ''plavih'' sa preko 20 metara, dok je konačan rezultat u 30. minutu postavio Antonio Mance.

Rudar je na Gradskom stadionu u Nikšiću dočekao Partizan, koji će revanš dočekati sa 3:0 iz prve utakmice. Gosti su poveli u 44. minutu golom Marka Jevtovića iz jedanaesterca, da bi u nastavku mrežu Rudara pogađali još i Sejduba Suma u 50. i Rikardo Gomeš u 57. minutu.

Revanš mečevi na programu su u četvrtak, 19. jula.