Bez pobjednika u drugom meču između ženskih seniorskih reprezentacija Crne Gore i Albanije.

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore remizirala je u drugom prijateljskom meču protiv Albanije - 2:2.

Ekipa Mirka Marića je, za razliku od prve utakmice u kojoj je pobijedila, ovog puta u dva navrata bila u zaostatku.

Gošće je u vođstvo dovela Vendi Muja u 3. minutu, da bi izjednačene Crnoj Gori donijela Nađa Stanović petnaestak minuta kasnije. Ubrzo je, međutim, Albanija ponovo povela. Lusi Đini bila je precizna u 31. minutu i do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao. Dva minuta po povratku sa odmora Slađana Bulatović zatresa je mrežu protivnika i postavila konačnih 2:2.

- Loše smo otvorili utakmicu i praktično startovali iz minusa od jednog gola. Ipak smo uspjeli da se konsolidujemo i uspostavimo balans. Početkom drugog poluvremena smo imali dominaciju i to je model kako treba da igramo. U tom periodu smo izjednačili, a imali i nekoliko prilika da preokrenemo. Mislim da publika moze biti zadovoljna prikazanim na večerašnjem meču. Generalno, zadovoljni smo ovom akcijom i zalaganjem djevojaka. Posebno nam je drago što je rezultat ispratio dobru igru i da polako vraćamo samopuzdanje, kazao je selektor Marić.

Crna Gora - Albanija 2:2

Trening kamp FSCG, Podgorica.

Sudija: Milovan Milačić.

0:1 – Vendi Muja 3', 1:1 - Nađa Stanović 28', 1:2 – Lusi Đini 31', 2:2 - Slađana Bulatović 47'

Crna Gora: Ivana Čabarkapa (od 46. Milica Knežević), Maja Šaranović, Helena Božić, Slađana Bulatović, Jasna Đoković, Milica Šebek (od 46. Jelena Karličić), Armisa Kuč, Jelena Vujadinović (od 56. Jadranka Pavićević), Nađa Stanović (od 78. Marija Vukčević), Marija Maraš (od 46. Biljana Lončar), Sanja Nedić (od 46. Tamara Tošić).
Selektor: Mirko Marić.

Albanija: Viona Konica, Albina Rahmani, Arbiona Bajraktari, Vendi Muja, Ambra Đerđi, Mimoza Hamidi, Megi Doci, Aidena Mustafa, Cime Ljulaj (od 34. Vanesa Levenaj), Lusi Đini, Esmeralda Frandža.
Selektor: Armin Grimaj.