Dva pogotka Admira Adrovića bila su dovoljna ekipi Mladosti za trijumf u finalu Kupa Crne Gore...

Fudbaleri Mladosti osvojili su trofej namijenjen pobjedniku Kupa Crne Gore u sezoni 2017/18 - „romantičari“ su u finalu savladali Igalo rezultatom 2:0.

Izabranici Aleksandra Miljenovića opravdali su ulogu favorita u duelu sa drugoligašem iz Herceg Novog koji je, pogotovo u prvom dijelu, pokazao da ima kvalitet. Pitanje pobjednika riješio je Admir Adrović koji je stavio oba potpisa na drugi trofej ekipe sa Starog aerodroma u najmasovnijem takmičenju.

Igalo je u prvom finalu Kupa Crne Gore u klupskoj istoriji prikazalo dobru igru, imalo dobrih ofanzivnih akcija i pokušaja da ugrozi gol protivnika.

Mladost je silovito počela susret, već u prvom minutu golman Bjelica je morao da spašava mrežu Igala... Ipak, od sredine prvog dijela Jevrićevi izabranici uspjeli su da uspostave ravnotežu i stigli da zaprijete preko Pavićevića i Kopitovića.

Nastvak je obilježila bolja fizčka priprema prvoligaške ekipe i majstorstvo Admira Adrovića. Iskusni napadač je sa dva pogotka, oba puta nakon asistencije Petrovića, riješio pitanje pobjedinkao. U 54. minutu susreta iskoristio je centaršut kapitena i pogodio donji lijevi ugao protivničkog gola, da bi tri minuta kasnije nakon novog dodavanja sa desne strane, matirao Bjelicu za konačnih 2:0.

Trofej namijenjen pobjedniku najmasovnijeg takmičenja kapitenu Mladosti Mirku Raičeviću, koji je večeras odigrao posljednju utakmicu u profesionalnoj karijeri, predao je reprezentativac Crne Gore Fatos Bećiraj.

Prije samog početka susreta najboljem strijelcu Telekom 1. CFL Igoru Ivanoviću uručen je Trofej Radija Crne Gore. Trofej je, u ime najstarijeg elektronskog medija u Crnoj Gori, napadaču Sutjeske predao urednik sportske redkacije Radislav Tvrdišić.

Mladost je osvajanjem Kupa Crne Gore obezbijedila mjesto u kvalifikacijama za UEFA Ligu Evrope.

Mladost – Igalo 2:0