Četiri pogotka postigla je naša kadetska selekcija u premijernom meču UEFA razvojnog turnira u Izraelu...

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Moldaviju u prvom meču UEFA razvojnog turnira koji se održava u Izraelu. Izabranice Mirka Marića četiri puta su tresle mrežu rivala i upisale zasluženu pobjedu.

Naša selekcija dobro je počela meč u već nakon devet minuta igre došla do prednosti preko Jelene Karličić. Marićeve izabranice nastavile su sa napadima na gol protivnika, pa je u 18. minutu Ana Knežević duplirala prednost.

Treći pogodak za naš tim djelo je Nikoline Caković, da bi u posljednjem minutu regularnog toga prvog poluvremena Nađa Đurđevac kompletirala „poker“ naših kadetkinja i postavila konačan rezultat susreta.

- Odigrali smo dobro, pogotovo u prvom dijelu kada smo uspjeli da kreiramo nekoliko lijepih akcija. Iako je na razvojnim turnirima rezultat u drugom planu, drago nam je zbog djevojaka i njihovog samopouzdanja, što je i rezultat ispratio dobru igru. Svim igračicama smo dali šansu da igraju, a to ćemo učiniti i u naredne dvije utakmice. Pred nama su dva dana priprema za duel sa Izraelom koji ima najbolju selekciju na turniru, rekao je selektor Marić.

Duel Izraela i Crne Gore igra se u srijedu, 2. maja sa početkom u 11:00 časova.

Crna Gora – Moldavija 4:0

Trening kamp FS Izreal, Šefjaim.

1:0 – Jelena Karličić 9', 2:0 – Ana Knežević 18', 3:0 – Nikolina Caković 33', 4:0 – Nađa Đurđevac 40'

Crna Gora: Ajla Hrastovina (od 41. Anastasija Krstović), Jelena Tošić (od 41. Majda Drešević), Jovana Miladinović (od 49. Ivana Petković), Maja Miletić (od 41. Sara Živanović), Marija Maraš (od 37. Džejrana Čengić), Nikolina Caković, Ana Knežević (od 37. Bojana Milović), Enida Bošnjak (od 49. Jelena Sarić), Jelena Karličić (od 37. Aida Kalač), Nađa Đurđevac (od 49. Jelena Petrović), Marica Bajić.
Selektor: Mirko Marić.

Moldavija: Oksanda Dikusar, Alina Brizna (od 41. Daniela Vasilači), Nikolina Pirgaru (od 41. Daniela Luka), Lilana Soltojan (od 41. Kristina Lebeda), Mihaela Burdenjuk (od 41. Lulia Utan), Gabriela Bagrin (od 25. Elina Koceanovič), Anisia Sau, Stela Aleina Tez (od 41. Natalia Maslova), Carina Doiban, Nina Darenskaja, Ana Gonta.
Selektor: Elena Subotina.