Mlađa kadetska selekcija Crne Gore poražena je od Moldavije u prvom kolu UEFA razvojnog turnira koji se igra u Izraelu.

Nakon 80 minuta igre nije bilo pobjednika - 1:1, pa se, prema pravilima ovakvih turnira, pristupilo izvođenju jedanasteraca. Moldavci su se bolje snašli u toj situaciji i došli do 4:3 u penal seriji.

Imali su i vođstvo od 13. minuta, kada je Juri Jovu pogodio mrežu ,,sokola“ poslije kornera. Izjednačio je u 36. minutu Dejan Perović poslije asistencije Milana Vukotića.

- Bila je ovo tvrda i izjednačena utakmica, u kojoj nije bilo puno prilika. Imali smo više loptu u svom posljedu, ali smo i imali problema sa njihovim dugim loptama, budući da u napadu imaju nekoliko visokih i snažnih igrača. Upravo smo i nakon kornera primili gol, rekao je selektor Obren Sarić.

Naredni meč na turniru Crna Gora igra protiv Letonije 25. aprila. Taj meč počeće u 11 časova.

Crna Gora - Moldavija 1:1 (penali 3:4)