Šest kola prije kraja, lider osigurao titulu prvaka države.

Fudbaleri Sutjeske pobjedom nad Iskrom obezbijedili su titulu šampiona Crne Gore, treću u klupskoj istoriji.

Lider je u Danilovgradu slavio sa 1:0, što mu je donijelo nedostižnu prednost ispred Budućnosti, koja na šest kola do kraja ima 22 boda manje. Trijumf Nikšićanima donio je Merdović, pogotkom u 30. minutu.

Mladost i Budućnost remizirali su u gradskom derbiju igranom na Starom aerodromu - 1:1.Domaćin je poveo golom Miličkovića u 33. minutu, izjednačio je Sekulić u 66.

Petrovac je na svom terenu bio bolji od Rudara - 2:0, a oba pogotka postigao je Đorđević, u 86. i 90. minutu.

Golovima Petričevića u 72. i Beganovića u 73. minutu, Kom Eurozoks je došao do trijumfa na gostovanju Zeti.

U duelu Grblja i Dečića nije bilo pobjednika - 1:1. Tim iz Radanovića poveo je preko Vukovića u 49, dok je konačan rezultat postavio Marković sedam minuta kasnije.

Iskra - Sutjeska 0:1