Odigrani su prvi mečevi polufinala Kupa Crne Gore u sezoni 2017/2018...

Prvi mečevi polufinala najmasovnijeg takmičenja donijelu su pobjedu Mladosti na gostovanu gradskom rivalu ekipi Budućnosti, ali i remi bez pogodaka u primorskom derbiju, duelu Igala i Grblja.

„Romantičari“ su na Gradskom stadionu u Podgorici stekli prednost pred revanš meč u brobi za finale Kupa Crne Gore. Izabranici Aleksandra Miljenovića savladai su „plavo-bijele“ rezultatom 2:1 iako su već od prvog minuta jurili minus od jednog gola – pogodak za Budućnost postigao je Ilija Tučević.

Mladost je u nastavku susreta uspjela da iskoristi dvije prilike i pobjede u prvoj rundi dvomeča sa ekipom Budućnosti. Izjednačenje gostima donio je Stefan Cicmil pogotkom u 51. minutu nakon prekida i gužve i kazenom prostoru domaćih, dok je potpuni preokret potpisao Admir Adrović. Napadač Mladosti u listu strijelaca upisao se u posljednjem minutu regularnog toka susreta.

U duelu Igala i Grblja bilo je manje uzbuđenja nego u Podgorici – meč na stadionu Solila završen je bez pogodaka.

Revanš mečevi polufinala Kupa Crne Gore igraju se 2. maja 2018. godine sa početkom u 17:00 časova.

Budućnost – Mladost 1:2