Zapisnik sa sjednice Disciplinske komsije FSCG održane 11.04.2018. godine u Podgorici.
Telekom 1.CFL
Opomenuti igrači na utakmicama 28. kola Telekom 1.CFL: Mikijelj Zoran, Marković Marko - FK ,,PETROVAC“; Mijušović Ivan - FK ,,GRBALJ“; Ljuljanović Damir, Novović Ivan, Mamadou Mendy - FK ,,MLADOST“; Rogošić Vladislav, Milojko Goran - FK ,,ZETA“; Djoković Demir, Alić Ermin - FK ,,DEČIĆ“; Petrović-Njegoš Mihailo, Milić Bogdan, Jovanović Miroje - FK ,,ISKRA“; Vlaisavljević Miljan, Mirković Luka, Popara Nikola - FK ,,BUDUĆNOST“; Ivanović Igor - FK ,,SUTJESKA“; Golubović Bojan, Sekulić Nemanja - FK ,,KOM EUROZOX“.
Disciplinska komisija FSCG je na sjednici donijela sljedeće odluke:
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Mikijelj Zoran, Marković Marko - FK „Petrovac“; Vlaisavljević Miljan - FK „Budućnost“; Ivanović Igor - FK „Sutjeska“; Golubović Bojan - FK „Kom Eurozox“.
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (šest javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Mirković Luka - FK „Budućnost“.
Druga liga
Opomenuti igrači na utakmicama 25. kola Druge lige Crne Gore: Kašćelan Predrag, Ognjanović Dejan - FK „BOKELJ“; Tadić Igor, Cimbaljević Nikola, Mirković Risto, Karadžić Aleksandar - FK „ČELIK“; Radunović Miloš, Bracanović Danilo, Perović Mićo - FK „LOVĆEN“; Dragaš Miloš - FK „JEZERO“; Čelebić Nikola, Lakićević Boris - FK „MLADOST LJEŠKOPOLJE 1970“; Banda Haris - FK „JEDINSTVO“; Tmušić Nikola, Šeković Lazar - FK „BERANE“; Leverda Nemanja, Prebiračević Nikola, Šutković Semir, Jeknić Vojin, Goranović Simo - FK „IBAR“: Gardašević Sava - FK „MORNAR“, Šofranac Luka, Bakrač Andrija, Bjelica David - FK „IGALO“.
Disciplinska komisija je na sjednici donijela i sljedeće odluke:
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Mirković Risto - FK „Čelik“; Dragaš Miloš - FK „Jezero“; Šutković Semir - FK „Ibar“; Bakrač Andrija, Bjelica David - FK „Igalo“.
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (šest javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Leverda Nemanja - FK „Ibar“.
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (osam javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Ognjanović Dejan - FK „Bokelj“.
- Shodno članu 59 stav 1 tačka 1 Disciplinskog pravilnika FSCG FK „Ibar“ izriče se disciplinska mjera novčana kazna u iznosu od 300 eura zbog pet opomenutih igrača na utakmici 25. kola Druge lige Crne Gore odigrane između FK „Ibar“ - „Mornar“.
- Shodno članu 62 Disciplinskog pravilnika FSCG Škrijelj Dženisu - igraču FK „Ibar“ izriče se disciplinska mjera Zabrana igranja na dvije utakmice zbog udaranja protivničkog igrača na utakmici 25. kola Druge lige Crne Gore odigrane između FK „Ibar“ - FK „Mornar“ i nema pravo nastupa sve dok disciplinska mjera traje. Disciplinska mjera teče od 08.04.2018. godine.
- Shodno članu 19 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG Bubanja Vladanu - igraču FK „Mornar“ izriče se disciplinska mjera Zabrana igranja na jednoj utakmici zbog izrečene druge javne opomene na utakmici 25. kola Druge lige Crne Gore odigrane između FK „Ibar“ - FK „Mornar“ i nema pravo nastupa sve dok disciplinska mjera traje. Disciplinska mjera teče od 08.04.2018. godine.
- Shodno članu 134 Disciplinskog pravilnika FSCG pokreće se disciplinski postupak protiv Nurković Mirzeta - zvaničnika FK „Ibar“ zbog nesportskog ponašanja - vrijeđanja sudije Mijušković Dragana poslije završetka utakmice 25. kola Druge lige Crne Gore između FK „Ibar“ - FK „Mornar“, čime bi počinio prekršaj iz člana 58 stav 1 tačka 2 Disciplinskog pravilnika FSCG.
- Suspenduje se Nurković Mirzet shodno članu 145 stav 1 tačka 2 Disciplinskog pravilnika FSCG do donošenja Odluke Disciplinske komisije FSCG. Suspenzija teče od dana donošenja Odluke.
Omladinska liga - grupa A
Opomenuti igrači na utakmicama 6. kola Omladinske lige Crne Gore - grupa A: Šutović Mladen - FK „JEDINSTVO“; Perišić Slobodan, Radinović Stefan - FK „MLADOST“; Kontić Davor, Krstović Pavle - FK „ZETA“; Vraneš Andrej, Radulović Ilija, Marković Nikola - FK „GRBALJ“; Nikčević Danilo - FK „BUDUĆNOST“; Aleksić Ivan, Milačić Vuk - FK „KOM EUROZOX“.
Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), nema pravo nastupa igrač: Marković Nikola - FK „Grbalj“.
- Shodno članu 58 stav 1 tačka 2 Disciplinskog pravilnika FSCG treneru FK „Sutjeska“ Mijanović Draganu izriče se disciplinska mjera zabrana obavljanja funkcija u trajanju od mjesec dana i novčana kazna u iznosu od 300 eura zbog nesportskog ponašanja - vrijeđanja zvaničnika utakmice prije početka utakmice 6. kola Omladinske lige Crne Gore - grupa A, odigrane između FK „Sutjeska“ - FK „Mladost“ i nema pravo obavljanja funkcija sve dok disciplinska mjera traje. Disciplinska mjera teče od 08.04.2018. godine.
Omladinska liga - grupa B
Opomenuti igrači na utakmicama 6. kola Omladinske lige Crne Gore - grupa B: Hot Amar, Murić Amel - FK „IBAR“; Kojić Almas, Omeragić Adis, Bašić Mersim, Muminović Merid - FK „JEZERO“; Hočko Dario - FK „LOVĆEN“; Gogić Josif - FK „RUDAR“; Darmanović Igor - FK „PETROVAC“; Jovanović Dalibor, Vujović Gligorije, Babović Ilija - FK „CETINJE“; Šundić Luka - FK „ČELIK“; Miljević Nikola - FK „ISKRA“.
Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Omeragić Adis, Bašić Mersim, Muminović Merid - FK „Jezero“; Hočko Dario - FK „Lovćen“; Babović Ilija - FK „Cetinje“.
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (osam javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Darmanović Igor - FK „Petrovac“.
Kadetska liga - grupa A
Opomenuti igrači na utakmicama 6. kola Kadetske lige Crne Gore - grupa A: Peričić Marko - FK „GRBALJ“; Raonić Aleksandar, Bajčetić Jakša - FK „RUDAR“; Stanišić Matija - FK „MLADOST“; Mirković Jovan, Babić Luka - FK „SUTJESKA“; Lekić Nikola - FK „BERANE“.
Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Mirković Jovan - FK „Sutjeska“.
Kadetska liga - grupa B
Opomenuti igrači na utakmicama 6. kola Kadetske lige Crne Gore - grupa B: Koćić Mirza - FK „DEČIĆ“; Tafić Kenan - FK „OTRANT-OLYMPIC“; Radmilović Igor - FK „IGALO“; Radenović Trifun - FK „MLADOST LJEŠKOPOLJE 1970“; Vučinić Bojan - FK „ISKRA“; Đukanović Nemanja, Radović Danilo - FK „PETROVAC“.
- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Radmilović Igor - FK „Igalo“; Vučinić Bojan - FK „Iskra“.
1. ŽFL
Opomenuti igrači na utakmici 9. kola 1. ŽFL Crne Gore: Čogurić Tamara, Simonović Anja - ŽFK „MLADOST 2015“; Pešić Jana - ŽFK „CVETEX“; Nedić Sanja, Šaranović Maja - ŽFK „EKONOMIST“.
Disciplinska komisija FSCG
Predsjednik,
Rajko Radulović