Sutjeska prvi put ove sezone poražena na svom terenu.

Fudbaleri Kom Eurozoksa savladali su sa 1:0 Sutjesku u Nikšiću i tako napravili najveće iznenađenje u 28. kolu Telekom 1.CFL.

Jedini poraz lidera na svom terenu ove sezone obilježio je gol Simunovića u 58. minutu.

Sutjeska sada ima 15 bodova više od drugoplasirane Budućnosti, koji je kao gost savladala Iskru - 1:0.  Jedini gol na utakmici postigao je Sekulić na startu drugog poluvremena.

U derbiju kola Mladost je na svom terenu pobijedila Rudar – 2:0. Oba gola za domaćina postigao je Adrović, u 31. i 54. minutu.

Prvi trijumf nakon dva poraza upisala je Zeta. Golubovčani su savladali Dečić golovima Cavnića u 70. i Milojka u prvom minutu sudijske nadoknade.

Borbu za plasman u Evropu nastavio je Grbalj, koji je pogotkom Vukovića u 30. minutu osvojio sva tri boda na gostovanju Petrovcu – 1:0.

Sutjeska - Kom Eurozox 0:1