Kadetska selekcija ponovo izgubila od Mađarske

U-17 reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom prijateljskom meču protiv Mađarske.

Kao i prije dva dana, domaćin je u Lipotu slavio sa 2:1, iako su ,,sokoli“ ovog puta imali vođstvo. Za 1:0 u 25. minutu pogodio je Blagota Marković, dok je izjednačenje domaćinu donio Andraš Nemet u prvom minutu nastavka.

Nekoliko minuta kasnije Marković je imao dobru priliku da vrati prednost svojoj ekipi, ali je šutirao pored gola sa desetak metara. Kazna za taj promašaj uslijedila je u 65. minutu, kada je mrežu Crne Gore zatresao Rajmund Molnar.

,,Sokoli“ su šansu za izjednačenje imali u posljednjim trenucima meča, ali je Nikola Janjić šutirao pored gola iz dobre pozicije.

- Mogu biti zadovoljan kvalitetom naše igre, pogotovo pristupom igrača utakmici jer su se maksimalno zalagali i trudili. Ali, rezultat nije ispratio takav nastup i u tom dijelu sam nezadovoljan, rekao je selektor Obren Sarić.

Uprkos porazima, selektor Sarić je zadovoljan urađenim u Mađarskoj.

- Imali smo dvije odlične provjere, u kojima smo dali šansu svim igračima koji su pozvani. Vidljiv je napredak u igri i to je ono što nas u stručnom štabu veoma raduje, dodao je Sarić.

Mađarska - Crna Gora 2:1