Mlada reprezentacija Crne Gore pružila solidan otpor ,,trikolorima“

U-21 reprezentacija Crne Gore poražena je od Francuske sa 2:0 u 7. kolu grupe 9 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Mojaša Radonjića pružili su solidan otpor najjačoj ekipi u grupi, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.

Sve do 60. minuta gledana je izjednačena igra na Gradskom stadionu u Nikšiću, kada je Kelvin Adu zatresao mrežu Matije Šarkića i doveo svoj tim u vođstvo. Prije toga, Crna Gora je nekoliko puta zaprijetila, ali su Ognjen Stijepović, Nikola Krstović i Velizar Janketić bili neprecizni.

Ipak, ubrzo nakon gola gostiju, ,,sokoli” su imali najbolju šansu na utakmici - Zoran Petrović je dobro prošao po desnoj strani, poslao loptu za Krstovića, koji je sa nekoliko metara pogodio stativu. U 77. minutu Driton Camaj je imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali je lopta završila pored gola.

U 86. minutu sudija Meler Halil Umut dosudio je jedanaesterac nakon jednog duela Andrije Vukčevića i Romena Del Kastilja, što je Žan Kalvin Ogasten pretvorio u konačnih 2:0.

Crna Gora – Francuska 0:2