Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine sa 2:1 prijateljskom meču odigranom u Zenici.

Ekipa Mirka Marića pružila je dobru partiju, a u prvom dijelu preko Jelene Karličić u 28. minutu opasno zaprijetila domaćinu. U nastavku je Bosna i Hercegovina dva puta tresla mrežu Crne Gore. Prvo je precizna bila Dušica Lukić nakon kornera u 54. minutu, dok je predvost udvostručila Fadila Mukić dvadesetak minuta kasnije. Konačan rezultat postavila je Ana Knežević u prvom minutu sudijske nadoknade.

- Vrlo dobra provjera za nas. Dali smo šansu svim djevojkama koje smo poveli. Što se tiče same utakmice, zadovoljni smo prikazanim, pogotovo u prvom poluvremenu, kazao je selektor Marić.

Isti rivali odmjeriće snage i u srijedu 14. marta, takođe na terenu Trening kampa NFS BiH u Zenici. Taj meč počeće u 10 časova.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2:1