Lider povećao prednost ispred Podgoričana.

Fudbaleri Sutjeske savladali su Zetu sa 1:0 u derbiju 22. kola Telekom 1. CFL i, zahvaljujući remiju Budućnosti na gostovanju Grblju - 0:0, povećali zalihu na 16 bodova ispred Podgoričana.

Meč u Golubovcima riješen je u 71. minutu, kada je Branislav Janković odlično reagovao na asistenciju Stefana Lončara.

Budućnost je upisala i treći remi u proljećnjem dijelu šampionata. Aktuelni šampion nije uspio da zatrese mrežu Grblja u Radanovićima.

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je Rudar, koji je na svom terenu bio bolji od Dečića - 1:0. Gol za pobjedu Pljevljaka postigao je Marko Vuković u 58. minutu. Rudar sada dijeli četvrto mjesto sa ekipom Mladosti, koja je remizirala u utakmici protiv Kom Eurozoksa - 1:1. Vođstvo domaćinu donio je Zoran Petrović u 23. minutu, dok je pogodak za goste postigao Ivan Pejaković u posljednjim trenucima prvog dijela.

U posljednjoj utakmici 21. rude nije bilo pobjednika, ali ni golova u duelu Petrovca i Iskre.

Zeta - Sutjeska 0:1