Ženska seniorska reprezentacija poražena rezultatom 2:1 od najbolje selekcije Bosne i Hercegovine.

Izabranice Mirka Marića lošije su ušle u meč, dozvolile rivalu da dođe do dva gola prednosti nakon čega su zaigrale bolje, smanjile zaostatak i bile opasne u nekoliko navrata po gol Bosanki.

Prednost protivniku donijela je Milena Nikolić u devetom minutu, da bi samo pet minuta kasnije Alisa Spahić duplirala prednost Bosne i Hercegovine. Naša selekcija odgovorila je u 21. minutu preko Tamare Bojat.

Ostvarili smo sve što smo planirali kada je zakazana ova akcija i dvomeč sa selekcijama Hrvartske i Bosne i Hercegovine. U vrlo dobrim uslovima odradili smo četiri treninga i odigrali dva meča protiv ekipa koje su, u ovom momentu, dosta kvalitetnije od nas. Takođe, oba rivala su u takmičarskom tonusu jer učestvuju u kvalifikacijama za Svjestko prvenstvo.  U veoma borbenoj utakmici imali smo situaciju da jurimo dva gola zaostatka. Nakon drugog pogotka protivnika odigrali smo veoma konkretno, postigli pogodak i imali još nekoliko dobrih situacija. Popravili smo utisak u odnosu na prvi meč, što je jo jedna pozitivna stvar. Mi smo u fazi formiranja selekcije za kvalifikacije koje počinju tek u septembru naredne godine, pa nam je u ovom momentu rezultat u drugom planu. Dosta prostora dali smo veoma mladim igračicama i zadovoljni smo načinom na koji se one uklapaju u našu najbolju selekciju, rekao je selektor Marić.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2:1