Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Kosova rezultatom 3:2 u prijateljskom susretu koji je danas odigran u Kosovskoj Mitrovici.

Naša selekcija prva je uspjela da zatrese mrežu – u 26. minutu Armisa Kuč je preciznim udarcem krunisala dobru akciju našeg tima. Reprezentativke Kosova uzvratile su četiri minuta kasnije i preko Limani došle do izjednačenja, da bi u 41. minutu Jakupi donijela prednost domaćem timu.

Slađana Bulatović je u 71. minutu donijela izjednačenje našoj selekciji, da bi tri minuta kasnije Bićkaj savladala Čabarkapu i donijela pobjedu Kosovu.

- Utakmica je bila dobra, borbena kao kada se igra za bodove. Ponavljaju nam se stalno iste greške, promašujemo previše šansi i protivnici nas kažnjavaju za propuštene prilike. Dodatno smo podmladili ekipu, debitovale su dvije kadetkinje i ohrabruje sto su mlađe igračice pokazale da imaju potencijal. Iako smo poraženi na današnjem susretu nismo nezadovoljni prikazanom igrom, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Kosovo – Crna Gora 3:2

Stadion Adem Jašari, Kosovska Mitrovica.

0:1 – Kuč 26', 1:1 – Limani 30', 2:1 – Jakupi 41', 2:2 – Bulatović 71', 3:2 – Bićkaj 74'

Kosovo: Florentina Kolgeci, Fjola Šala (Fitore Govori), Feride Kastrati (Donjeta Hadža), Ilirijana Vlasalija, Đenifer Pjetri, Kaltrina Bićkaj (Besjana Rečica), Adelina Sulejmani (Antigona Behluli (Gresa Beriša)), Blerta Šala, Mirela Jakupi, Valentina Limani, Edona Krejziu.
Selektor: Aferdita Fazljia.

Crna Gora: Ines Obradović (Ivana Čabarkapa), Željka Radanović (Sanja Nedić), Dijana Miljanić (Jelena Tošić), Maja Šaranović, Helena Božić, Jadranka Pavićević (Biljana Vraneš), Jelena Vujadinović (Jovana Brašnjo), Tamara Bojat, Armisa Kuč, Slađana Bulatović, Aleksandra Popović (Jelena Karličić).