Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Luksemburga rezultatom 7:1 u duelu posljednjeg kola preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića turnir preliminarne runde kvalifikacija završavaju na trećem mjestu, sa osvojena tri boda. Plasman u glavnu rundu kvalifikacija obezbijedila je selekcija Farskih Ostrva, koja je u posljednjem kolu rezultatom 2:1 savladala Tursku.

Naša selekcija je već u prvom dijelu susreta došla do ubjedljive prednosti – „crvene“ su na odmor otišle sa četiri gola prednosti. Prva dva pogotka za naš tim postigla je Slađana Bulatović, prvi u petom, drugi u 27. minutu susreta, da bi se do poluvremena dva puta u listu strijelaca upisala i Jasna Đoković.

Peti pogodak za naš tim postigla je Jadranka Pavićević u 48. minutu, da bi u narednih osam minuta Armisa Kuč dva puta matirala protivničkog čuvara mreže.

Konačan rezultat susreta postavila je De Lemos u pogotkom u 80. minutu.

- Lako smo došli do pobjede protiv objektivno slabijeg protivnika. Odigrali smo dobro i u prve dvije utakmice, ali nažalost rezultat nije ispratio dobru igru koju smo prikazali u prva dva kola. Žao nam je što se trud i zalaganje djevojaka tokom ovog turnira nije isplatilo i što nismo napravili bolji rezultat u preliminarnoj rundi, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Luksemburg – Crna Gora 1:7

Stadion Gundadalur, Toršavn.

Sudija: Sara Garat (Engleska).

0:1
– Slađana Bulatović 5', 0:2 – Slađana Bulatović 27', 0:3 – Jasna Đoković 35', 0:4 – Jasna Đoković 45'+5', 0:5 – Jadranka Pavićević 48', 0:6 – Armisa Kuč 50', 0:7 – Armisa Kuč 56', 1:7 – Gabriela De Lemos 80'