Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u finalu memorijalnog turnira „Josip Škija Katalinski“ od selekcije Bosne i Hercegovine. Pitanje pobjednika riješeno je izvođenjem jedanaesteraca – Bosanci su, nakon 1:1 u regularnom toku susreta, u penal seriji bili bolji i slavili rezultatom 4:2.

U prvom poluvremenu finalnog duela nije bilo većih uzbuđenja, da bi već nakon pet minuta igre u nastavku naša selekcija došla do prednosti. Odličnu akciju Ivana Vukčevića i Bojovića u pogodak je, udarcem sa druge stative, pretvorio Vujović.

Samo četiri minuta kasnije naša selekcija imala je odličnu priliku da duplira prednost ali je Ivan Vukčević iz izgledne situacije, nakon gužve u kaznenom prostoru rivala, pogodio stativu.

Bosanci su do izjednačnje došli u 55. minutu zahvaljujući neodlučnoj rekaciji posljednje linije našeg tima koju je Šarić iskoristio da dođe do lopte a zatim preciznim udarcem i zatrese mrežu.

U penal seriji „zmajevi“ su bili koncentrisani i precizniji, četiri puta pogodili metu, dok su naši reprezentativci samo dva puta bili precizni.

- Poravili smo dosta toga u igri u odnosu na utakmicu koju smo odigrali juče. Odigrali smo mnogo bolje, bili izjednačeni sa protivnikom, tokom drugog dijela bolji u polju... Stvorili smo nekoliko dobrih prilika od kojih smo uspjeli da realizujemo samo jednu. Selekcija Bosne iskoristila je nedostatak komunikacije naše posljednje linije i uspjela da dođe do izjednačenja, da bi prilikom izvođenja jedanaesteraca bili spretniji i osvojili memorijal „Josip Škija Katalinski“. Na kraju, na ovom memorijalu odigrali smo dvije utakmice koje će nam biti od koristi uoči akcija koje nas očekuju, rekao je selektor Miličković.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 1:1 (penali 4:2)