Futsal reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Švajcarske rezultatom 2:1 u prijateljskom meču koji je večeras odigran u Sigentalu.

Izabranici Sveta Ljesara uspjeli su da u prvom odmjeravanju snaga sa Švajcarcima dođu do trijumfa koji je obezbijeđen pogotkom pet minuta prije kraja meča.

Već u četvrtom minutu susreta prednost našoj selekciji nakon dobre akcije donio je Bojan Bajović koji je preciznim udarcem sa nekoliko metara zatresao mrežu rivala.

Pet minut kasnije domaćin je uspio da iskoristi svoju priliku i dođe do izjednačenja – mreža „sokola“ zatresla se nakon udarca Santone.

Pobjedu našem timu obezbijedio je Saša Gojković koji je u 35. minutu igre uspio da pronađe put do mreže protivnika.

- Odigrali smo dobru utakmicu protiv dobrog i odlično fizički pripremljenog protivnika. Uspjeli smo da iskoristimo dvije prilike i dođemo do pobjede u prvom duelu. Već sjutra nas očekuje revanš meč, koji će biti veoma zahtjevan i koji će, siguran sam, odlučiti fizička pripremljenost igrača, rekao je selektor Ljesar.

Isti rivali odigraće drugi prijateljski meč u subotu, 17. decembra sa početkom u 18:00 časova.

Švajcarska – Crna Gora 1:2