Fudbaleri Budućnosti vratili su se prvenstvenim pobjedama nakon kiksa protiv Rudara. „Plavo-bijeli“ su u desetoj rundi šampionata savladali Dečić u gostima rezultatom 2:1. Ekipi Miodraga Vukotića prednost je donio defanzivac Nikola Vukčević, da bi nakon izjednačujućeg pogotka Vujačića sva tri boda lideru šampionata donio napadač Goran Vujović.

Drugoplasirana Mladost zaustavaljena je na gostovanju Grblju. Ekipa iz Radanovića je slavila minimalnu pobjedu zahvaljujući Pavloviću koji je mrežu „romantičara“ zatresao u 68. minutu susreta. Četa Nikole Rakojevića nakon gostovajna „trikolorima“ ima pet bodova manje od prvoplasirane Budućnosti.

Tri boda osvojila je i ekipa Zete koja je na Gradskom stadionu u Podgorici pogotkom Ljuljđuraja u 32. minutu došla do pobjede u odmjeravanju snaga sa Jedinstvom.

U preostala tri susreta 10. kola Telekom 1. CFL u kojima su snage odmjerili Rudar i Iskra, Sutjeska i Petrovac, odnosno Bokelj i Lovćen, nijie bilo pogodaka.

Dečić – Budućnost 1:2