Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Grčke rezultatom 4:0 na startu trunira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira je već na poluvremenu susreta imao tri gola prednosti, da bi u nastavku postigle još jedan pogodak za ubjedljiv trijumf u premijernom meču kvalifikacija.

U prvom dijelu susreta istakla se Ifgenia Georganci – u sedmom minutu načela je mrežu našeg tima, u 32. minutu duplirala prednost domaćina da bi u sudijskoj nadoknadi vremena kompletirala het trik.

Konačan rezultat susreta postavila je Dimitra Karapeca u 79. minutu.

- Rezultat ne odgovara u potpunosti igri koju smo prikazali na današnjem susretu. Djevojke su se stvarno trudile i dale maksimum u ovom momentu. Imali smo dobru priliku na startu utakmice, kasnije i stativu. Protivnik je do pogodaka došao nakon katastrofalnih individualnih grešaka u odbrani, pa nam ostaje da Grkinjama čestitamo na zasluženoj pobjedi, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Naredni meč naša selekcija igra 8. oktobra protiv vršnjakinja iz Švedske.

Crna Gora – Grčka 4:0

Nafpaktu, Stadion Parahalarambio etniko.

Sudija: Jurgita Mačikunite (Letonija).

0:1 – Georganci 7', 0:2 – Georganci 32', 0:3 – Georganci 40'+, 0:4 – Karapeca 79'

Čogurić – Crna Gora

Crna Gora: Milica Knežević, Tamara Tošić, Marija Vukanić, Tamara Čogurić (Slavica Miličić), Danka Topalović, Džanita Ramčilović, Andera Vučić (Kasandra Moračanin), Jelena Vujadinović, Vasilisa Nikolić, Kristina Medojević (Andrea Ivanović), Jovana Golović. Selektor: Derviš Hadžiosmanović.

Grčka: Zoi Nasi, Zoi Kristodulu, Maria Katircidu, Maria Paterna, Maria Palama, Dimitra Karapeca, Eleni Ciaklidu (Ana Konstantinidu), Grigoria Puliu, Ifgenia Georganci (Panajota Akrivuli), Elrini Despoina Drakonaki (Dimitra Kopelu), Konstantina Stradzali. Selektor: Antonis Prionas.