"SOKOLI" ZASLUŽENO NADVISILI FAVORIZOVANOG PROTIVNIKA

Omladinska reprezentacija  Crne Gore upisala je pobjedu i u drugom prijateljskom meču odigranom u sklopu sedmodnevnih priprema u Somboru.  Nakon trijumfa u duelu sa ekipom Mladosti iz Apatina, izabranici Miodraga Radulovića savladali su i omladinsku selekciju Srbije sa 2:1.

Utakmica u Crvenki, koja je odigrana pred više od 1.500 gledalaca, odlučena je u posljednjih deset minuta kada je do izražaja došla bolja fizička pripremljenost i koncentracija naših omladinaca. A koliko je dobra bila igra naše selekcije, najbolje govori podatak da je Srbija samo jednom tokom čitavog meča uspjela da šutne na gol Agovića, i to u sudijskoj nadoknadi.

Crna Gora je bila bolji rival i u prvom poluvremenu, ali su Nenadović i Maraš propustili sjajne prilike da ovaj dio igre riješe u korist svog tima. Nagrada za dobru igru i upornost stigla je deset minuta prije kraja meča, kada je Vešović sjajno reagovao na šut Ajkovića sa desne strane i sa ivice peterca "pocijepao" mrežu domaćina.

Pet minuta kasnije Ajković je još jednom sjajno probio po lijevom boku i odlično šutirao, ali se nakon odlične intervencije Radovanovića lopta odbila do rezerviste Morarijua, koji je nespretno intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu. Srbija je uspjela da postigne počasni pogodak u sudijskoj nadoknadi, a strijelac za domaćina bio je Krčmarević.

"Sokole" do kraja priprema očekuje još jedna kontrolna utakmica, a za protivnika će imati ekipu Bačke iz Subotice.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Srbija - Crna Gora 1:2

Sudija: Gogić (Novi Sad)