Fudbaleri Rudara savladali su večeras u gostima ekipu lidera šampionata, ekipu Budućnosti, rezultatom 2:0 čime su nanijeli prvi poraz "plavo-bijelima" u Telekom 1. CFL.

Pljevljaci su do pobjede na Gradskom stadionu u Podgorici došli u drugom dijelu susreta zahvaljujući Nomi i Brnoviću koji su u teškim uslovima za igru uspjeli da iskoriste dvije prilike pred golom Dragojevića i donesu svom timu drugu pobjedu u sezoni.

Noma je u 60. minutu iskoristio ubacivanje u kazneni prostor „plavo-bijelih“ i efektnim udarcem glavom pogodio dalji ugao gola domaćih, da bi u 71. minutu nakon novog ubacivanja sa lijeve strane Brnović rutinskim udarcem sa sedam metara postavio konačan rezultat susreta.

Nakon osam odigranih kola Budućnost ima dva boda više od drugoplasirane Mladosti i četiri boda više od trećeplasiranog Dečića.

Budućnost – Rudar 0:2