Mlađa ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je na startu UEFA razvojnog tunira koji se održava u Bosni i Hercegovini od selekcije domaćina rezultatom 4:1.

Bosanke su do prednosti došle u desetom minutu susreta preko Husić, da bi samo šest minuta kasnije Vujadinović donijela izjednačenje našem timu.

Domaće igračice su do nove prednosti došle u 34. minutu zahvaljujući Medić, dok su se u nastavku susreta u strijelce upisale Skahić i Bagarić za konačnih 4:1 u korist Bosne.

- Za ovaj turnir pozvali smo igračice koje do sada nijesu često imale priliku da nastupaju za nacionalne selekcije. One su dale svoj maksimum i odigrale korektno prvo poluvrijeme tokom koje smo smo postigli lijep pogodak i ravnopravno se nosile sa domaćinom. Bosanke su u drugom dijelu bile bolje i zasluženo su pobijedile. Generalno, zadovoljni smo kako smo odigrali prvu utakmicu na turniru, rekao je selektor Hadžiosmanović.

U drugom kolu naša selekcija odmjeriće snage sa vršnjakinjama iz Hrvatske.

Bosna i Hercegovina  - Crna Gora 4:1

Kakanj, Gradski stadion.

Sudija: Bojana Tošić (BiH).

1:0 – Husić 10', 1:1 – Vujadinović 16', 2:1 – Medić 34', 3:1 – Skahić 60', 4:1 – Bagarić 77'

Bosna i Hercegovina: Jelena Gvozderac, Albina Butković, Andrea Crnobrnja (Aldina Skahić), Ana Bojanić (Adisa Mašić), Lamia Rovčanin, Branka Bagarić, Ajla Pašalić, Meriema Medić, Ajla Mehmedović (Mia Kuljanin), Aldina Hamzić (Mersiha Mešić), Edenina Husić.

Crna Gora: Ivana Pejović, Aleksandra Popović, Jovana Vlahović (Tamara Žižić), Milica Varajić (Stojana Filipović), Ana Trutić, Maja Šaranović, Milica Pavićević, Marija Knežević (Milena Lopičić), Jelena Vujadinović, Marija Roganović, Tamara Tripković.