Nova sezona u Telekom 1.CFL počela je u znaku Rudara - Pljevljaci su pred svojim navijačima pobijedili Jedinstvo sa 5:0.

Rudar je poveo već u prvom minutu poveo golom Vukovića, nakon čega su se Marković i kapiten Vlahović po dva puta upisali u listu strijelaca.

Ubjedljiv je bio i Petrovac koji je u Tuzima savladao Dečić sa 4:1. Goste je do pobjede nosio napadač Vujačić koji je postigao dva gola za svoj tim.

Dobru formu iz evropskih kupova Budućnost je nastavila i u prvenstvu. Podg Goricom je pala Iskra sa 2:0, a domaćin je do pobjede stigao golovima Raičevića i Camaja u posljednjih 15 minuta utakmice.

Lokalni derbi pod Vrmcem između Bokelja i Grblja završen je bez golova.

Sjutra su na programu dvije utakmice - Zeta dočekuje aktuelnog šampiona Mladost, dok Sutjeska pod reflektorima igra sa Lovćenom.

Rudar - Jedinstvo 5:0