Omladinska ekipa Budućnosti osvojila je Kup Crne Gore – „plavo-bijeli“ su u finalnom meču koji je danas odigran na terenu Trening kampa FSCG rezultatom 4:0 savladali Berane.

Iako su upsiali ubjedljivu pobjedu igrači Budućnosti su se dugo mučili da slome otpor protivnika. Gosti su imali povoljan rezultat sve do 56. minuta kada je Marko Burzanović natrčao na odbijenu loptu i sa desetak metara pogodio mrežu. Vezista podgoričkog tima bio je blzu drugog pogotka u 68. minutu kada je iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio prečku.

Samo dva minuta kasnije Mušanović je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i duplirao prednost svog tima, da bi u 75. minutu Burzanović uspio da snažnim udarcem sa desetak metara „probije“ protivničkog golmana i postigne treći pogodak za Budućnost.

Konačan rezultat susreta postavio je Luka Božović u 85. minutu.

Budućnost – Berane 4:0

Podgorica, Trening kamp FSCG.

Sudija: Dragan Mijušković.

1:0 – Burzanović 56', 2:0 – Mašanović 70', 3:0 – Burzanović 75', 4:0 – Božović 85'