Ženska pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je na otvaranju razvojnog turnira od selekcije Bosne i Hercegovine rezultatom 4:0.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića uspjele su da se ravnopravno nose sa protivnikom tokom prvog dijela susreta, da bi u nastavku Bosanke iskoristile bolju fizičku pripremljenost da dođu do ubjedljive pobjede.

Domaćin turnira na odmor je otišao sa golom prednosti – mrežu našeg tima zatresla je Gačanica u 32. minutu susreta.

Prednost Bosanki duplirala je Damjanović u 53. minutu, da bi pet minuta kasnije Bakalar postigla treći pogodak za svoj timu. Konačan rezultat susreta postavila je Dokara u 74. minutu.

- Korektno smo odigrali prvo poluvrijeme. U drugom dijelu je došla do izražaja bolja fizička sprema domaćinki. Mi nemamo takmičenje u ovom uzrastu pa igračice nemaju dobar nivo spreme. Dali smo šansu svim igračicama u drugom poluvremenu i djevojke su pružile trenutni maksimum. Ovaj turnir služi za razvoj ovih djevojčica i iskoristićemo ga da što više napredujemo kao ekipa, rekao je selektor Hadžiosmanović.

Naredni meč na tunriru naša selekcija igra u ponedjeljak protiv vršnjakinja iz Slovenije.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 4:0