Fudbaleri Petrovca su pozitivno reagovali na promjenu trenera i remizirali protiv lidera Mladosti (1:1) u 23. kolu Telekom 1.CFL. Remi Podgoričana iskoristio je Rudar koji je pobjedom u Golubovcima (1:0) i prišao lideru na osam bodova zaostatka.

Petrovac je poveo u 38. minutu golom Kalačevića, ali je savršeni debi Ivana Brnovića pokvario najbolji strijelac prvenstva Šćepanović koji je donio bod gostima.

I Rudar je do bodova stigao sa bijele tačke, a za sva tri boda pobrinuo se specijalista - golman Radanović.

Važne pobjede u gostima upisale su sve ekipe koje pretenduju na plasman u evro-kupove - Sutjeska je sa 2:1 slavila u Radanovićima, Bokelj je istim rezultatom pobijedio na Cetinju, dok je Budućnost bila još ubjedljivija u Danilovgradu (3:1).

Čast domaćih odbranio je Dečić koji je kod kuće savladao Mornar sa 2:0. Tim iz Tuzi pogodio je po jednom u oba poluvremena, oba puta u sudijskoj nadoknadi.

Dečić - Mornar 2:0