Derbi 22. kola Telekom 1.CFL završen je bez pobjednika - Rudar i Mladost remizirali su bez golova pod Golubinjom, pa tim Nikole Rakojevića u posljednju trećinu šampionata ulaze sa velikih deset bodova prednosti.

Najveće iznenađenje dana napravila je Zeta, koja je u Podgorici savladala favorizovanu Budućnost sa 1:0. Gol vrijedan tri boda za Golubovčane postigao je Bjedov u 75. minutu.

Važnu pobjedu upisala je i Sutjeska koja je golom Zarubice u 65. minutu savladala Bokelj. Nikšićani su tako smanjili zaostatak za Kotoranima, koji drže četvrto mjesto, na samo dva boda.

Iskra je u derbiju začelja pred svojim navijačima savladala Mornar sa 2:0. Danilovgrađani su poveli već u prvom minutu preko Vučića, dok je tačku na meč stavio Novović dva minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

Preporod timova iz donjeg dijela tabele upotpunile su pobjede Lovćena nad Petrovcem (1:0), i Grblja u duelu sa Dečićem (2:1).

Budućnost - Zeta 0:1