Ženska "A" selekcija Crne Gore doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama za UEFA WA EURO - naše dame poražene su na gostovanju od Portugala sa 6:1.

Portugal je poveo već u sedmom minutu preko "slobodnjaka" Klaudije Neto, ali je tim Derviša Hadžiosmanovića uzvratio u 20. minutu preko Armise Kuč i tokom sljedećih desetak minuta propustio nekoliko dobrih prilika da povede. Tada je uslijedio neobjašnjiv pad koncentracije i dvije početničke greške koje su odvele naš tim u poraz.

- Rano smo primili gol iz slobodnog udarca, ali smo uspjeli da se vratimo u igru. U prvih pola sata igre dobro smo stajali na terenu i imali dvije dobre prilike da steknemo prednost. Onda smo napravili dvije neshvatljive greške i omogućili protivniku da u samo tri minuta stekne dva gola prednosti. Poslije toga je malo šta dobro funkcionisalo u našoj igri i nismo bili na nivou, a protivnik je to znao da kazni i nanese nam težak poraz - rekao je nakon meča selektor Hadžiosmanović.

Naredni meč naša selekcija će odigrati u januaru naredne godine kada će u Petrovcu dočekati Španiju.

Portugal - Crna Gora 6:1 (4:1)

Stadion Antonio Koimbra De Mota, Estoril
Gledalaca: 2.000

Sudija: Žulia-Stefani Baier (Austrija)

1:0 - Neto 7', 1:1 - Kuč 20', 2:1 - Neto 28', 3:1 - K.Mendeš 31', 4:1 - Borgeš 40', 5:1 - D.Silva 61'(p), 6:1 - Fernandeš 90+1'