MOGREN ŠAMPION, JEDINSTVO U DRUGOJ LIGI

Fudbalski klub Mogren novi je šampion Crne Gore u fudbalu. Budvani su u posljednjem kolu T-Com prve crnogorske fudbalske lige savladali Jedinstvo u Bijelom Polju sa 2:1 i tako sačuvali dva boda prednosti u odnosu na doskorašnjeg šampiona, podgoričku Budućnost.

Mogren je odlično ušao u meč – već u 15. minutu Božo Milić je donio svom timu prednost, da bi isti igrač 20 minuta kasnije omogućio svom timu da stavi obje ruke na pobjednički pehar. Jedinstvo je uspjelo da uzvrati preko Ermina Drndara u 69. minutu, ali to nije bilo dovoljno da se pokvari slavlje gostiju. Domaćin je, s druge strane, ovim porazom i definitivno postao izgubio prvoligaški status.

Vijesti iz Bijelog Polja demoralisale su doskorašnjeg šampiona Budućnost koja je u posljednjim trenucima utakmice u Plavu ispustila pobjedu (2:2) i tako se remijem oprostila od titule. Podgoričani su poveli već u petom minutu preko Bećiraja, koji je zahvaljujući ovom golu podijelio titulu najboljeg strijelca lige sa kapitenom Mogrena Vladimirom Gluščevićem, dok je prednost gostiju duplirao Nikola Vukčević osam minuta kasnije. Jezero je uspjelo da se vrati u meč preko Jovovića u 62. minutu, dok je konačan rezultat postavio Sjekloća u trećem minutu sudijske nadoknade.

Tim iz Plava će za opstanak morati da se bori protiv Mornara iz Bara, dok će drugi par baraža za popunu prve lige činiti Dečić i Mladost. Tim iz Tuzi remizirao je bez golova na Cetinju sa Lovćenom (0:0) i tako takmičenje završio na pretposljednjem mjestu.

Mreže su mirovale i u Pljevljima gdje su Rudar i Zeta podijelili bodove. Bliži pobjedi bili su gosti, a najbolju priliku propustio je Đalac u 20. minutu kada nije iskoristio jedanaesterac.

Sutjeska je još jednom pokazala da osvajanje trećeg mjesta nije bilo slučajno – Nikšićani su u Petrovcu deklasirali osvajača Kupa Crne Gore sa 3:0 i pobjedom proslavili izlazak na međunarodnu scenu. Blistao je dvostruki strijelac Međedović, a upisao se i Bulatović. Nikšićani će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Uefinu Evropa ligu.

Kom je proslavio opstanak u društvu najboljih ubjedljivom pobjedom nad Grbljim (4:3). Na Zlatici je viđen pravi vatromet golova nakon kojeg je više razloga za zadovoljstvo imao domaći tim.

Crna Gora će naredne sezone imati četiri predstavnika u evropskim klupskim takmičenjima - Mogren će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Petrovac će kao osvajač kupa sezonu početi u drugom krugu kvalifikacija za Evropa ligu, dok će Budućnost i Sutjeska novoformirano takmičenje početi u prvoj rundi kvalifikacija.

Jezero – Budućnost 2:2
0:1 – Bećiraj 5’
0:2 - N.Vukčević 13’
1:2 - Jovović 62’
2:2 - Sjekloća 90'
Jedinstvo - Mogren 1:2
0:1 - B.Milić 15’
0:2 – B.Milić 35’