Futsal reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno protiv selekcije Francuske u prvom prijateljskom meču dva tima koji je danas odigran na Korzici. Meč koji je odigran u mjesto Morgo završen je rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, da bi u četvrom minutu igre nastavka Gojković donio prednost našem timu nakon odličnog solo prodora Gurzakovića i rutinske realizacije.

Samo minut nakon pogotka Gojkovića domaćin je mogao do izjednačenja ali je Mohamed pogodio stativu sa sedam metara.

Konačan rezultat susreta postavio je Hamdud dva minuta prije kraja susreta udarcem sa sedam metara iskosa sa desne strane.

Odigrali smo dobru utakmicu i zadovoljan sam zalaganjem igrača na današnjem susretu. Francuska je odlična ekipa koju je veoma teško savladati na njihvom terenu. Zbog svega viđenog remi je najrealniji rezultat. Igrači su se mnogo potrošili na večerašnjem susretu i biće veoma teško parirati izuzetno jakom rivalu u revanš meču, rekao je selektor Ljesar.

Dva tima odigraće revanš meč u srijedu, 25. novembra od 20 časova.

Francuska – Crna Gora 1:1

0:1 – Gojković 24, 1:1 – Hamdud 38

Francuska: Đamel Harun, Kevin Ramirez, Kamel Hamdud, Abdesamad Mohamed, Adrien Gasmi. Igrali su još: Sid Belhađ, Bumedjen Bensaber, Azdin Ajgun, Aleksandre Teikseira, Žovin Duro, Samir Ala, Maruf El Ba Kerumi, Landri Ngala.

Crna Gora: Igor Asanović, Milovan Drašković, Nikola Perović, Bojan Bajović, Ilija Mugoša. Igrali su još: Dejan Kraljević, Semir Gurzaković, Nedžad Haverić, Saša Gojković, Ranko Novović, Darko Brković, Aleksandar Obradović, Dragan Jakovljević.