U16: BUGARSKA - CRNA GORA 0:3 (0:0)

Drugi put u posljednja tri dana, pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je odgovarajuću selekciju Bugarske. Izabranici Save Kovačevića ovog puta bili su još ubjedljiviji a pobjeda od 3:0 mogla je biti čak i ubjedljivija.

U prvom poluvremenu vrijedna pomena bila je samo borbenost, pošto su oba tima otišla na odmor praktično bez prave šanse za pogodak. U drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija slika i tri predivna gola, sva tri u mreži domaćina. “Sokolići” su propustili četiri sjajne šanse na otvaranju drugog poluvremena, ali je već tada bilo jasno da domaćin danas nije imao čemu da se nada.

Seriju golova otvorio je defanzivac Kartal u 55. minutu kada je odlično reagovao nakon kornera i sjajnim udarcem “pocijepao” mrežu golmana Beda. Bugarski golman bio je nemoćan i tri minuta kasnije kada je sjajni Kalačević perfektno izveo slobodan udarac.

Tačku na meč stavio je rezervista Đuranović najljepšim golom na utakmici – sjajni vezista je fantastičnim lob-udarcem sa 40-ak metara matirao Beda i na najljepši način zaokružio uspješnu avanturu naših pionira u Bugarskoj.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bugarska – Crna Gora 0:3