Dečić i Mornar upisali su pobjede u prvim mečevima baraža za popunu Telekom 1. CFL. Tuzani su do vrha napunili mrežu Mogrena u Budvi i slavili pobjedu rezultatom 5:0, dok je Mornar pred svojim navijačima sa 2:0 savladao ekipu Igala.

Dečić je napravio ogroman korak ka plasmanu u elitno društvo. Tuzani su "petardom" počastili Mogren na Lugovima i praktično u prvom duelu riješili pitanje pobjednika dvomeča baraža. Budvani su utakmicu završili sa osam igrača, pošto su prije kraja zbog crvenih kartona teren morali da napuste Zijad Adrović, Žarko Grbović i Danilo Bakić.

Strijelci u ubjedljivom trijumfu Dečića bili su Ilir Camaj, Demir Ramović, Nikola Đurković i Ivan Mijušković koji je dva puta tresao mrežu domaćina.

Mornar je na Topolici stekao lijepu prednost pred revanš meč u Igalu. Barani su do pobjede došli zahvaljujući Koreancu Kimu koji je pogodio u u 22. minutu i Ivanoviću koji se u strijelce upisao dva minuta prije kraja regularnog toka susreta.

Revanš mečevi barža igraju se u nedjelju, 7. juna u Tuzima i Igalu sa početkom u 17.30 časova.

Mogren - Dečić 0:5
Mornar - Igalo 2:0