Fudbaleri Igala osvojili su Kup Crne Gore u pionirskoj konkurenciji. U finalnom meču tim iz Igala savladao je rezultatom 1:0 vršnjake Sutjeske.

Meč koji je odigran po jakom vjetru na trerenu Trening kampa FSCG riješen je u drugom poluvremenu, kada je napadač Igala Kovačević pogodio protivničku mrežu.

Prvi dio susreta priprao je fudbalerima Sutjeske koji su imali terensku inicijativu. Ipak, Nikšićani nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze protivnički gol.

U nastavku susreta vjetar je bio saveznik fudbalerima Igala koji su prvu šansu stvorili nakon pet minuta igre – Kovačević je uputio dobar udarac lijevom nogom ali je Mićanović sjajnom intervencijom odbio loptu do prečke.

Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minutu kada je Kovačević uspio da izbaci iz igre tri odbrambena igrača Sutjeske a zatim preciznim udarcem sa lijeve strane pogodi suprotan ugao gola protivnika, što je bilo dovoljo da se ekipa iz Igala okiti trofejem Kupa Crne Gore.

Sutjeska – Igalo 0:1