U16: BUGARSKA – CRNA GORA 1:2 (1:2)

Pionirska reprezentacija Crne Gore nastavila je da ređa uspjehe – nakon pobjede nad Albanijom u Podgorici, najmlađa crnogorska selekcija savladala je i Bugarsku na prijateljskoj utakmici u Pravecu sa 2:1.

Izabranici Save Kovačevića odlično su otvorili utakmicu i već na startu pokazali da se nisu uplašili protivnika. Odlična igra u prvom poluvremenu krunisana je u 25. minutu kada je Kalačević sjajno prošao po lijevom boku i odlično vratio loptu za Jeknića koji je preciznim udarcem pogodio nebranjeni dio protivničke mreže.

Odgovor domaćina stigao je sedam minuta kasnije preko bugarske “desetke” Zdravčeva koji je nanizao četvoricu svojih čuvara prije nego što je odličnim udarcem savladao nemožnog Delibašića. “Sokolići” se nisu obeshrabrili, već su do kraja poluvremena žestoko pritisnuli protivnika na svoju polovinu što je dalo rezultat dva minuta prije odlaska na odmor – Kalačević i Đorđević su sjajnom razmjenom pasova odlično izbacili protivničku odbranu iz igre, pa se Đuranović sam našao pred golmanom Veličkovim, koji nije imao nikakvih šansi.

U drugom poluvremenu, po očekivanju, tempo igre je opao zbog umora na obje strane pa je naša selekcija bez većih problema sačuvala pobjedu. Dvije reprezentacije će ponovo odmjeriti snage u četvrtak.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bugarska – Crna Gora 1:2