Fudbaleri Mladosti pobjednici su Kupa Crne Gore - tim iz Podgorice je večeras na Gradskom stadionu pod Goricom nakon produžetaka savladao Petrovac u finalu sa 2:1. Utakmica je u regularnom toku završena rezultatom 2:1.

Mladost je odlično otvorila utakmicu i zasluženo povela u 19. minutu kada je Marko Šćepanović poslao loptu pod prečku gola Petrovca, nakon odličnog prodora Miroja Jovanovića. Na odgovor Petrovca nije se dugo čekalo - samo osam minuta kasnije Ivan Knežević je izjednačio nakon nespretne reakcije Gorana Adamovića. U finišu prvog poluvremena isključen je kapiten Petrovca Nemanja Popović zbog igre rukom van svog šesnaesterca, ali je tim Milorada Malovrazića i pored toga pružio žestok otpor brojčano nadmoćnijem rivalu, pa je utakmica otišla u produžetke.

Gol odluke stigao je u prvom minutu drugog produžetka kada je Marko Marković nespretno reagovao nakon šuta Bogdana Milića i, uz pomoć prečke, zatresao sosptevnu mrežu za veliko slavlje Podgoričana koji su tako u drugom uzastopnom finalu, osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji. Ovo je bilo drugo finale i za Petrovac koji je trofej Kupa podigao 2009. godine.

Mladost je na putu do trofeja eliminisala je Mogren, Zetu i Sutjesku.

Petrovac - Mladost 1:1 (1:1) - 1:2 produžeci