Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:1 od selekcije Hrvatske u prijateljskom meču koji je danas odigran u Zagrebu.

U prvom dijelu susreta naš vezni red je držao igru, pa su naše akcije bile mnogo bolje i opasnije od protivničkih. Nakon nekoliko zanimljivih akcija na obje strane Đorđević je u 32. minutu donio prednost našem timu. Napadač “sokola” pogodio je mrežu protivnika nakon odličnog pasa Savićevića i loše intervencije odbrane protivnika rutinskim udarcem sa desetak metara.

Hrvatska je mnogo odlučnije ušli u nastavak susreta, zagospodarili situacijom na terenu i uz veliku nesigurnost naše odbrane u posljednjih 15. minuta došli do preokreta.

Izjednačenje domaćinu donio je Perić koji je u 74 minutu nakon kornera glavom zahvatio loptu i poslao je iza leđa Kordića. “Vatreni” su do preokreta došli u 85. minutu posle velike greške naše posljednje linije i poklon lopte za Mišića – vezista Hravtskog tima našao se oči u oči sa Delibašićem i rutniskim udarcem pogodio metu.

Samo minut kasnije Krovinović je udarcem sa 20. metara postavio konačan rezultat susreta.

- Odigrali smo 70. minuta veoma dobro, mogu reći da smo u tom periodu bili bolji od protivnika. Ovaj meč smo zakazali kako bi vidjeli mogućnosti svih pozvanih igrača, pa je možda i veliki broj izmjena uticao na kvalitet naše igre u posljednjem dijelu. Napravili smo određene greške koje su kvlitetnom protivniku kakav je Hrvatska pomogle da dođu do sva tri pogotka. Ipak, još jednom moram reći da nismo nismo došli da pravimo rezultat, već da vidimo mogućnosti svih igrača. Vidjeli tokom ovog meča sve što nam je bilo potrebno i sada više znamo koliko igrači mogu da dopinesu selekciji, rekao je selektor Radonjić.

Hrvatska – Crna Gora 3:1