Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je od odgovarajuće selekcije Srbije rezultatom 2:0 u prijateljskom meču koji je danas odigran u Petrovcu.

Gosti su tokom većeg dijela susreta bili bolji rival, imali veći posjed lopte i kontrolu igre. Najveći broj problema našem timu zadavao je kapiten Đerlek, koji je učestvovao u oba gola protivnika i gotovo svim ozbiljnijim akcijama "orlića".

Naša selekcija nije uspjela da ozbiljnije ugrozi gol protvinika jer je u nekoliko navrata, nakon dobrih akcija, izostao bolji završni pas.

Prvo poluvrijeme susreta odigranog u Petrovcu završeno je bez pogodaka, ali su gosti već nakon tri minuta igre došli do prednosti. Ponovo je Đerlek bio u glavnoj ulozi, koji je prekršajem zaustavljen na 17 metara od našeg gola. Slobodan udarac izveo je Stuparević, uputio snažana udarac u golmanov ugao i prevario našeg čuvara mreže koji je očekivao udarac u drugu stranu.

U 70. minutu postavljen je konačan rezultat susreta, kada je Tegeltija "ukrao" loptu našim defanzivcima, centaršutom sa desne strane uposlio Đerleka koji udarcem glavom rutinski realizuje ukazanu priliku.

- Nisam zadovoljan igrom prikazanom danas, jer je kod većine mogla primijetiti prisutnost treme tokom utakmice. Selekcija Srbija je bila mnogo bolji rival, jer smo mi podbacili u određenim segmentima igre, pogotovo na sredini terena gdje nismo mogli da pariramo protivniku. Sve u svemu, pružili smo lošije izdanje nego što smo očekivali. Imamo dan odmora da spremimo ekipu kako bi se u narednoj utakmici predstavili u mnogo boljem izdanju nego što je to bilo danas, rekao je Miličković.

Revanš meč zakazan je za četvrtak, 11. decembrar 2014. godine na stadionu FK "Mladost" u Podgorici sa početkom u 13.30 časova.

Crna Gora - Srbija 0:2