Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Crne Gore, na sjednici održanoj 7. novembra u Podgorici, donio je odluku da u cilju prevazilaženja finansijskih problema klubova koji se takmiče u Telekom 1.CFL i Drugoj ligi Crne Gore dodijeli sredstva u vrijednosti od milion i 80 hiljada eura na račun pomoći. Po riječima generalnog sekretara FSCG Momira Đurđevca, ova pomoć bi trebala da pomogne klubovima da prevaziđu trenutne probleme u poslovanju i konsoliduju svoju finansijsku situaciju.

- Uvažavajući činjenicu da se većina klubova Prve i Druge lige Crne Gore nalazi u izuzetno teškoj finansijskoj situaciji, da jedva sastavljaju kraj sa krajem, da najčešće nijesu u mogućnosti da redovno servisiraju tekuće obaveze i obaveze prema igračima i trenerima, Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Crne Gore donio je odluku da u cilju prevazilaženja pomenutih problema dodijeli određena sredstva svim klubovima Prve i Druge lige. Po ovoj Odluci svim prvoligašima će biti uplaćeno po 60.000 eura, a svim drugoligašima po 30.000 eura. Ukupno za ovu namjenu opredijeljeno je 1.080.000 eura. Od ovog iznosa će biti odbijen njihov dug prema regijama i savezu. Nadam se da će ova sredstva biti značajna injekcija za finansijsku konsolidaciju naših prvoligaša i drugoligaša - rekao je Đurđevac.

Generalni sekretar FSCG je istakao da će pored ove pomoći, Fudbalski savez Crne Gore uplatiti klubovima i finansijska sredstva obezbijeđena kroz sponzorski ugovor sa crnogorskim Telekomom.

- Napominjem da uz ova sredstva, kao što je poznato, savez tokom sezone uplaćuje svim prvoligašima po 25.000 a drugoligašima po 10.000 eura, što znači da će savez u ovoj sezoni svakom prvoligašu uplatiti po 85.000 eura a drugoligašima po 40.000 eura, što ukupno iznosi 1.500.000 eura direktne finansijske pomoći. Takođe, tokom ove sezone Fudbalski savez snosi sve troškove takmičenja - takse službenih lica i prevoz - za sve članove 1.ŽFL kao i troškove službenih lica za Futsal 1. ligu. Uz to, za tekuće troškove poslovanja savez opredjeljuje i po 15.000 eura za naša tri regionalna centra i, sve u svemu, ove sezone kao pomoć klubovima, ligama i regijama opredijelićemo oko 1.650.000 eura - rekao je Đurđevac.

Đurđevac je podsjetio da je FSCG i do sada pomagao crnogorske fudbalske klubove, naročito kroz unaprijeđenje fudbalske infrastrukture i uslova za rad. Ovaj pozitivan trend nastavljen je i u tekućoj kalendarskoj godini, u kojoj su mnogi veliki projekti već uspješno završeni.

- Tokom ove sezone nastavili smo da ulažemo u infrastrukturu. U centru pažnje bila je rekonstrukcija terena na stadionu pod Goricom, poboljšanje reflektorskog osvetljenja i uslova za rad novinara. Mislim da smo uspješno okončali sve što je planirano i za tu namjenu opredijelili smo oko 650.000 eura. Započeta je izgradnja Kuće fudbala, radovi napreduju planiranom dinamikom i vjerujem da ćemo novu sezonu dočekati u novim prostorijama. Za izgradnju reflektora na stadionu Petrovca savez je opredijelio 234.000 eura, a klub takođe značajan iznos i taj projekat bi trebalo da bude gotov narednih dana. Vjerujem da ćemo čak u ovoj jesenjoj sezoni pod reflektorima gledati prvoligaške utakmice pod Malim brdom. U toku sve sezone pomogli smo Berane sa sistemom za automatsko zalivanje terena, a Lovćen prilikom adaptacije novih svlačionica. U oba projekta uložili smo po 15.000 eura. Sve u svemu, Fudbalski savez je u toku tekuće takmičarske sezone finansijski pomogao klubove, lige i regije i uložio u infrastukturu, računajući i radove na Kući fudbala, oko 5.700.000 eura.

Generalni sekretar FSCG je najavio da bi, nakon Gradskog stadiona u Podgorici i stadiona pod Malim brdom, do početka naredne sezone reflektore mogao dobiti i Gradski stadion kraj Bistrice u Nikšiću.

- Započeli smo razgovore sa sa Opštinom Nikšić i FK Sutjeska da i na stadionu kraj Bistrice do početka naredne sezone postavimo reflektore, a inicirali smo i rekonstrukciju ili bolje reći izgradnju nove tribine na ovom stadionu. Takođe, već su poodmakli razgovori sa Opštinom Berane o sanaciji jedne tribine na Gradskom stadionu i detaljnoj rekonstrukciji podtribinskog prostora, dakle svlačionica i službenih prostorija. Savez je aktivno uključen u definisanje idejnog i glavnog projekta budućeg stadiona na Cetinju i siguran sam da kada on bude gotov da će savez imati značajno učešće u finasiranju ovog sportskog objekta. Na čekanju su za sada tri projekta - stadion FK Kom, pomoćni teren u Mojkovcu i pomoćni teren u Bijelom Polju. Što se tiče saveza, mi smo spremni, sredstva su obezbijeđena i na potezu su lokalne samouprave  - istakao je Đurđevac.

Ukupna vrijednost investicija Fudbalskog saveza Crne Gore u fudbalsku infrastrukturu i pomoć klubovima od 2007. godine već su prešli sumu od 10 miliona eura.