Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u meču prvog kola kvalifikacionog turnira za odlazak na WU19 Evropsko prvenstvo od vršnjakinja iz Škotske rezultatom 9:0.

Naše kadetkinje nisu imale previše šansi u duelu sa raspoloženim Škotlanđankama. Već nakon prvog dijela igra protivnik je imao ubjedljivu prednost, koju je u nastavku uspio da uveća za još pet golova.

Škotska je do prednosti došla nakon deset minuta igre preko Kortni Vajt koja je pogodila nakon kornera. Prednost protivnika uvećala je Ejmi Galačer, da bi treći pogodak postigla Kutbert. Do odlaska na odmor Vajt je još jednom uspjela da se upiše u listu strijelaca, ponovo nakon udarca iz ugla.

U devetom minutu nastavka Škotlanđanke su po peti put zatresle mrežu našeg gola - Hej je iskoristila dodavanje Mjulens i pogodila metu. Sedam minuta kasnije mreža našeg gola zatresla se nakon udarca Bojs, da bi Vajt nakon novog kornera u 59. minutu kompletirala het-trik. Do kraja susreta Bojs je još jednom pogodila metu, da bi posljednji pogodak za Škotlanđanke postigla Braun minut prije kraja regularnog toka.

- Izuzetno loš esmo odigrali današnji meč i nismo pružili ni dio sopstvenih mogućnosti. Igrali smo protiv izuzetno jakog protivnika, koji ima selekciju svjestke klase i moram im čestitati na današnjoj ubjedjivoj pobjedi. Pokušaćemo da oporavimo ekipu za naredni meč u kojem nas očekuje još jedan izuzetan rival, selekcija Švedske koja je u samom vrhu evropskog ženskog fudbala, rekao je Mijović.

U narednom kolu koje je na programu u suboru, 11. oktobra naša selekcija će odmjeriti snage sa Švedskom.

Škotska - Crna Gora 9:0