LOVĆEN ODOLIO U BUDVI, SUTJESKA BOLJA OD GRBLJA

Lider T-Com prve crnogorske fudbalske lige Mogren zaustavljen je pred svojim navijačima – Budvani su na “Lugovima” igrali neriješeno bez golova (0:0) protiv čvrstog Lovćena i tako povećali prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost na tri boda. Aktuelni šampion sjutra u 20 časova dočekuje Zetu u derbiju 28. kola.

Budvani su bili bliži trijumfu, a najbolju priliku propustio je kapiten Gluščević koji u 80. minutu nije uspio da realizuje najstrožu kaznu.

Sjajna utakmica viđena je u Nikšiću gdje je Sutjeska savladala Grbalj sa 2:1 i napravila možda i odlučujući korak u borbi za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Kup UEFA. Nikšićani su već u 13. minutu imali zaostatak nakon gola Franciškovića, ali je sjajni napadač Adrović sa dva gola već u prvom poluvremenu potpisao preokret i pobjedu svog tima.

Važne bodove u borbi za ostanak ostvarilo je Jezero koje je u Plavu savladao Kom sa 4:2. Pobjedu domaćina inspirisao je dvostruki strijelac Koljenović, koji je najzaslužniji što je njegov tim preskočio Jedinstvo na tabeli i stigao samo dva boda od zone spasa.

Jedinstvo je u derbiju sjevera remiziralo sa Rudarom (1:1) i tako palo na pretposljednju poziciju, sa četiri boda prednosti u odnosu na “fenjeraša” Dečić koji je pred svojom publikom savladao finalistu Kupa Petrovac sa 2:1.