U finalu Kupa Crne Gore za takmičarsku sezonu 2013/14. igraće Lovćen i Mladost. Cetinjani su danas na svom terenu opravdali ulogu favorita u duelu sa Petrovcem i slavili sa 3:0, dok je podgorički tim bez većih problema u Budvi sačuvao dva gola prednosti iz prve utakmice (0:0).

Lovćen je na Obilića poljani poveo već u 10. minutu golom Luke Vujanovića, dok su sve nade gostiju da mogu do iznenađenja ugasili Srđan Kosović i Luka Merdović u drugom poluvremenu. S obzirom da je prvi meč dva rivala završen bez golova, tim Mojaša Radonjića je u velikom stilu izborio drugo finale nacionalnog Kupa u svojoj istoriji.

Mnogo manje uzbuđenja bilo je u Budvi gdje je Mladost stigla sa dva gola prednosti iz prve utakmice, odlučna da sačuva sopstvenu mrežu što je na kraju uspješno uradila.

Finale Kupa Crne Gore biće odigrano 21. maja na Gradskom stadionu u Podgorici.

Lovćen - Petrovac 3:0