Trka za titulu prvaka Crne Gore ulazi u neizvjesnu završnicu - Sutjeska je u uvodnom meču 28. kola lako izašla na kraj sa Mornarom (3:1), ali je Lovćen u popodnevnom terminu odgovorio sigurnom pobjedom nad Petrovcem (2:1), pa je razlika između lidera i Cetinjana ostala samo jedan bod.

Na trećem mjestu ostao je Čelik koji je u derbiju kola pred svojim navijačima bio bolji od Budućnosti zahvaljući golu Zorića iz penala tri minuta prije kraja utakmice. Grbalj je u Tuzima, pogotkom Branislava Jankovića u 66. minutu, pobijedio Dečić sa 1:0, dok je Mogren u Budvi savladao Zetu istim rezultatom. Odlučujući pogodak postigao je Miloš Kalezić u 55. minutu. Bez pobjednika i golova završen je duel Mladosti i Rudara.

U narednom kolu, koje je na programu 3. maja, sastaće se Čelik - Dečić, Budućnost - Lovćen, Petrovac - Sutjeska, Mornar - Mogren, Zeta – Mladost i Rudar – Grbalj.

Lovćen - Petrovac 2:1